define işaretleri ve sembolleri, ermeni gömüsü, ermeni define işaretleri, gömü işaretleri.

Define İşaretleri

Defineler genellikle eski dönemlerden kalmış kıymetli hertür maddedir. Tarihi değeri olanlar genellikle müzelerimiz tarafından saklanır. Bu defineler genlde savaş zamanı kaçarken değerli eşyalarını saklayanların, hırsızlara karşı parasını gömüp de harcayamadan ölüp gidenlerin eşyalarıdır.

İşaretler Nasıl Türedi?

Defineler yıllar sonra çıkarılmak umuduyla gömüldükleri için kendilerini belli edecek işaretler ile nerede oldukları tarif edilmiştir. Bu ipuçlarına define işaretleri denir.

Civcivli Tavuk

tavuk, civciv, heykeli, sembolleri, resmi, define isaretlerinin cozumleri ve anlamlari define işaretleri-tavuk ve civciv-gömü

Sakın kırmayınız, böyle bir hata işlemeyiniz.

Gömü için bölge belirleme işaretleridirler. Kesinlikle definedir. Tavuğun yirmi bir m. önünde definesi ana kayada saklanmış idir. Ana kaya dikkatli incelenmelidir.

Birinci yorum şu:

Tavuğun sırtında bulunan civcivin baktığı istikamette ana kaya içerisinde define saklanmıştir. Ana kaya yok ise tümsek vb. bir şeyler arayın.

Diğer bir yorumsa şöyle:

Tavuk ve civciv kayaların üzerinde olur. Mağara gibi yerlerde olmaz Tavuğun önünde küçük buğday taneleri olmalı. Onları takib etmeliyiz.

0 comments:

Design by araba gosu