define işaretleri ve sembolleri, ermeni gömüsü, ermeni define işaretleri, gömü işaretleri.

Define İşaretleri

Defineler genellikle eski dönemlerden kalmış kıymetli hertür maddedir. Tarihi değeri olanlar genellikle müzelerimiz tarafından saklanır. Bu defineler genlde savaş zamanı kaçarken değerli eşyalarını saklayanların, hırsızlara karşı parasını gömüp de harcayamadan ölüp gidenlerin eşyalarıdır.

İşaretler Nasıl Türedi?

Defineler yıllar sonra çıkarılmak umuduyla gömüldükleri için kendilerini belli edecek işaretler ile nerede oldukları tarif edilmiştir. Bu ipuçlarına define işaretleri denir.

Domuz işareti

domuz isareti


Defineciliğin en önemli işaretleri içerisinden biri de domuz ve yavrularının işaretleri.dir. Domuza ait define işaretleri dinsel içerik olarak da kullanılmıştır. Domuzlar doğurganlıklarıyla bilinirler. Ayrıca bolluğa da işaret eder. Bu yüzden domuza ait semboller önemlidir.

* Eğer domuzun yavruları çizilmişse, yavrular da ana domuzun çevresinde dağınık bir biçimde duruyorlarsa büyük domuzun baktığı istikamette otuz adım ilerlenir. Define genelde mirastır. Aile reisi ve ya bir yöneticiye ait definedir.
*Domuz önde yavrular art arda dizili iseler hepsinin baktığı istikamette araştırmaya yoğunlaşmalıdır.
*Yavrulardan biri öbürlerinden farklı olarak arka tarafa bakıyorsa define sürünün gittiği yönden tersi istikamette her bir yavru için 1 ya da 10 adım mesafededir, genellikle kayanın altına denk gelmektedir. Örneğin 4 yavru bulunuyorsa gömü ya 4 adım ilerde ya da 40 adım ilerde ve derin bir mesafede bulunmaktadır. Bazen bu sembol geri istikamette 30 m. uzaklıkta kayanın altında diye de açıklanır.
*Domuz define işaretleri
gömüsü zor ve de derinde bulunur. Tavuk ve civciv işaretleri konusuna benzer.
iyi çalışmalar..
1 comments:

Adsız dedi ki...

Bilgi için sağolun. domuz işareti gerekliydi bana.

Design by araba gosu