define işaretleri ve sembolleri, ermeni gömüsü, ermeni define işaretleri, gömü işaretleri.

Define İşaretleri

Defineler genellikle eski dönemlerden kalmış kıymetli hertür maddedir. Tarihi değeri olanlar genellikle müzelerimiz tarafından saklanır. Bu defineler genlde savaş zamanı kaçarken değerli eşyalarını saklayanların, hırsızlara karşı parasını gömüp de harcayamadan ölüp gidenlerin eşyalarıdır.

İşaretler Nasıl Türedi?

Defineler yıllar sonra çıkarılmak umuduyla gömüldükleri için kendilerini belli edecek işaretler ile nerede oldukları tarif edilmiştir. Bu ipuçlarına define işaretleri denir.

Kaplumbağa-define işaretleri

kablumbaga kaplumbağa heykeli Oyma veya kabartma resim olsun, kaplumbağamızın şeklen ifade ettiği Hayvanlara görüntü çok mühimdir. Buna dair resimler kullanılırken, hayvanın özellikleri ön planda tutulmalı ve çözümler o şekilde yapılmalıdır. Kaplumbağa, hazinenin olduğu yeri ve yönünü belirten noktaları bize verir. Kaplumbağa üzerinde ve etrafında bulunan define işaretleri, kaplumbağamızın yönünü ve ayaklarının istikametini çok dikkatli incelememiz gerekmektedir. Kaplumbağayı bir kaya üzerine çizilmiş de olabilir, sıklıkla heykelini de görebiliriz. Kaplumbağalarla ilgili bir şablonumuz var.

0 comments:

Design by araba gosu