define işaretleri ve sembolleri, ermeni gömüsü, ermeni define işaretleri, gömü işaretleri.

Define İşaretleri

Defineler genellikle eski dönemlerden kalmış kıymetli hertür maddedir. Tarihi değeri olanlar genellikle müzelerimiz tarafından saklanır. Bu defineler genlde savaş zamanı kaçarken değerli eşyalarını saklayanların, hırsızlara karşı parasını gömüp de harcayamadan ölüp gidenlerin eşyalarıdır.

İşaretler Nasıl Türedi?

Defineler yıllar sonra çıkarılmak umuduyla gömüldükleri için kendilerini belli edecek işaretler ile nerede oldukları tarif edilmiştir. Bu ipuçlarına define işaretleri denir.

dirgen(tırmık) isaretleri-define işaretleri

tırmık, çapa


define işaretleri-dirgen


       #
Define İşaretleri arasından biri olan dirgen çiftçilikte kullanılan bir araçtır. -Harman vb. düz alanda araştırma yapmalıyız. 
#Düz bir kaya bulunuyorsa tam o noktaya doğru yönelmemiz gerekir. Zaten gömülerin hemen hepsi kaya içerisinde saklanmıştır.
#Öncelikle kaya ve altlarına bakmalıyız.
#Öyle bir kaya mevcut değilse o zaman toprağın üstünde ve ya çukurda bir yer ve ya da tümsek benzeri bir şeyler aramalıyız. Tümsek küçük bir çakıl yığını olmalıdır.
#Sap kısmını ölçelim bu bir santim kadar olmalıdır. Sapın baktığı yönde gidin-ve-bu-alanda-bir-inceleme-yapın.
#Başka Bir Yorum: Şimşek işaretleridir. Bu yanıp kül olmayı simgeler. Şimşek işaretleri yakıldıktan sonra gömülmeye dair bir belirti olabilir. Çoğumuz dirgenin ne olduğunu bilmeyiz, tırmığa da benzetilir.


0 comments:

Design by araba gosu