define işaretleri ve sembolleri, ermeni gömüsü, ermeni define işaretleri, gömü işaretleri.

Define İşaretleri

Defineler genellikle eski dönemlerden kalmış kıymetli hertür maddedir. Tarihi değeri olanlar genellikle müzelerimiz tarafından saklanır. Bu defineler genlde savaş zamanı kaçarken değerli eşyalarını saklayanların, hırsızlara karşı parasını gömüp de harcayamadan ölüp gidenlerin eşyalarıdır.

İşaretler Nasıl Türedi?

Defineler yıllar sonra çıkarılmak umuduyla gömüldükleri için kendilerini belli edecek işaretler ile nerede oldukları tarif edilmiştir. Bu ipuçlarına define işaretleri denir.

Kesin Define Yerleri

Define o dönemin şartlarına göre zor bulunabilecek olan yerlere gömülmüştür. Fakat aynı zamanda definenin yerini belirten bir kalıcı işaret de bulunmalıdır. Yıllar sonra bulunabilecek kalıcı yapılara göre belirlenmiştir yerleri. Bu semboller höyük, koca bir kaya, kalıcı bir yapı, yaşlı bir ağaç, dere, hamam, çukur vs. olabilir.

Heryerde olabilirler. Nasıl ki insanlar paralarını kavanozlarda, yatak altında saklıyorlarsa günümüzde, o günlerde toprağa gömülmüşlerdir. Deprem, sel, heyalan, yıllar boyu süregelmiş hadiseler bu hazineleri toprağa gömmüştür.

0 comments:

Design by araba gosu