define işaretleri ve sembolleri, ermeni gömüsü, ermeni define işaretleri, gömü işaretleri.

Define İşaretleri

Defineler genellikle eski dönemlerden kalmış kıymetli hertür maddedir. Tarihi değeri olanlar genellikle müzelerimiz tarafından saklanır. Bu defineler genlde savaş zamanı kaçarken değerli eşyalarını saklayanların, hırsızlara karşı parasını gömüp de harcayamadan ölüp gidenlerin eşyalarıdır.

İşaretler Nasıl Türedi?

Defineler yıllar sonra çıkarılmak umuduyla gömüldükleri için kendilerini belli edecek işaretler ile nerede oldukları tarif edilmiştir. Bu ipuçlarına define işaretleri denir.

yengec-define isaretleri

Define işaretleri arasından yengeç farklı uygarlıkta farklı amaçlar ile kullanılmış olan bir işaret olarak karşımıza çıkar. Fakat tüm kullanımlarında ortak bir yön onun tehlike ve dikkat mesajlarını içermesidir.Define işaretleri arasından yengeç ve akrep figürlerinin kullanılmış olduğu alanlar eski uygarlıkların bir bakıma tılsım veya sihir uyguladıkları bir alandır aynı zamanda. Eski kabalistlerin çoğunda bu durum belirgin bir biçimde göze çarpar. Alan yakınlarında suyun bulunması bu iki hayvanın doğasıyla özdeştir. Yani balığında nasıl bir su araması gerekliyse bu hayvanların işaret ettiği anlatımların bulunduğu alanlarda da akarsu, bataklık ve / veya havuzun bulunması şarttır.
Define işaretleri nden bir olan yengeç ile ilgili söylenebilecek bir net şey vardır. O da; çok yakında bir tehlike var demektir. Bu bölge düz bir arazi olmayacağından dolayı arama esnasında çok temkinli davranmak gerekir.
Yapılan araştırma ve bilgilenmede; yengeç işaretiyle ifade edilen saklantı paranın değirmen arkları içinde olabileceği sonucuna ulaşılmıştır. Resmin büyük ve üzerinde haç bulunması durumunda bu işaret yengecin kendisini kasteder. Resmin bulunduğu yer bir kapak da olabilir. Dışarıda aramamak gerekir.

0 comments:

Design by araba gosu